Smaller Default Larger

İş zekâsı uygulamaları genişliyor

2012 yılı sonlarında ise bu çalışma kapsamında İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimi bölümünde verimliliği artırmak üzere, QlikView Türkiye çözüm ortaklarından asSET Bilişim ile QlikView projesine başlama kararı aldı.

 

Yapı Kredi, QlikView projesi kapsamında hızlı ve başarılı sonuçlar alınması sonucunda,İK dışında tüm kurumsal uygulamalarında QlikView kullanılmasına karar verdi.

Bankaların ekonomik piyasa gelişimlerine ve değişimlerine uyum sağlayabilmek, uyguladıkları süreçleri ve bu sayede oluşan bilgileri, yönetimsel ve operasyonel olarak sürekli kontrol etmeleri ve yönetmelerinin gerekliliğine işaret eden Yapı Kredi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Uygulamalar Yazılım Geliştirme Direktörü Hüseyin Ersen Özpirinçci, bu konuda oluşan iş zekâsı ihtiyaçlarında yatırım stratejilerini şöyle anlattı:

“Büyük veri kümeleri üzerinde, saniyeler bazında raporlama yapabilmesi, kullanım kolaylığı, gelişime uygun esnek yapısı, tek ürün içerisinde tüm fonsiyonları karşılaması, belek içi analiz tekniği gibi pek çok faktör bu kararı almamızı sağladı. Projenin başlangıç safhasında QlikView Türkiye ve satın alma sürecinde de QlikView yurdışı ofislerinin desteği oldu. Eğitim, geliştirme ve bakım desteği aldığımız asSET Bilişim’in çalışmaları ile uygulamalar kısa zamanda hayata geçirildi.”

 

Kaynak : http://www.btnet.com.tr/86553-is-zekasi-uygulamalari-genisliyor.html

HABERLER

İş zekâsı uygulamaları genişliyor

2012 yılı sonlarında ise bu çalışma kapsamında İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimi bölümünde verimliliği artırmak üzere, QlikView Türkiye çözüm ortaklarından asSET Bilişim ile QlikView projesine başlama kararı aldı.

CRM teknolojisi veri saklama kapatisesini artıracak

CRM teknolojisi,disklerin veri saklama kapasitesini yüzdesi 25 oranında kapasitesini artıracak.
Üretim ve tüketim patlamasının yaşandığı dijital dünyada büyümenin formülü aranıyor. Sayısal verilerin artması, dijital dünyanın büyümesiyle günden güne artan veri miktarı yüksek kapasiteli veri depolama çözümleri ihtiyacı doğuruyor.

Sürdürülebilir inovasyonun sırrı 3D

Dassault Systèmes’in Türkiye 3D Experience Forumu’nun dördüncüsü 19 Eylül 2013 Perşembe günü Marriott Hotel İstanbul Asia’da gerçekleşti.

Esintiler :)

Zamanınız kısıtlı, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşayarak harcamayın . Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın . Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki her şey teferruattır.

Steve Jobs